Za nami pierwsza runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w Stalowej Woli. MPPZ dopiero się rozpędza, przed nami jeszcze sześć ekscytujących imprez.
Najbliższa runda MPPZ odbędzie się w Tarnowie w ostatni weekend maja. Organizatorzy oprócz wspaniałej trasy i atmosfery zapowiadają kryterium uliczne. Trasa próby obliczona została na około 2 km i odbędzie się na wyłączonej z ruchu ulicy miejskiej. Takie atrakcje możemy znaleźć tylko na MPPZ. Zawodnicy ze względów bezpieczeństwa będą musieli założyć kaski. Ciekawe jak sobie poradzą? Często przejazdy takich zawodowców jak Stanisław Popowicz w Polskim Fiacie 508 III S czy Jana Milczka w BMW 315 z lat 30. powodują więcej emocji niż występy zawodników w prawie nowoczesnych Mercedesach C107.
Kolejną rundą będzie impreza organizowana przez Federację Zmotoryzowanych w Lublinie (6-9 czerwca 2019r.). Rajd zapowiada się bardzo ciekawie. W harmonogramie organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji w tym spotkanie z Panem Marcinem Wrońskim, pisarzem i redaktorem, autorem lubelskiego cyklu retro kryminałów o komisarzu Zydze Maciejewskim. Dla amatorów sportowej rywalizacji przygotowano próby sportowe na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie. To nie koniec atrakcji. Uczestnicy rajdu odwiedzą także Browar „Perła” oraz nieczynne już zabudowania Fabryki Samochodów Ciężarowych.
Miesiąc po Lublinie MPPZ zawita do Jaworza i Bielska Białej na 42. Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. Na tym rajdzie zapewne zobaczymy nie tylko polską czołówkę MPPZ, ale także zawodników z Austrii, Niemiec, Czech i Słowacji. Bielska runda od lat jest wpisana do kalendarza FIVA i goszczą na niej naprawdę świetni zawodnicy z całej Europy.
Pod koniec lipca MPPZ zawita do Rzeszowa przy okazji 20. jubileuszowego Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Miesiąc później do rywalizacji w Mistrzostwach Polski zaprasza Automobilklub Częstochowski. Sezon zakończy się na Mazowszu w połowie września. O wszystkich imprezach będziemy informować na bieżąco.
Na wszystkie imprezy serdecznie zapraszamy. Aby wystąpić w MPPZ wystarczy mieć pojazd zabytkowy i chęci do wspólnej zabawy. Nie wymagane są licencje, nie ma też żadnych skomplikowanych reguł przyjęcia uczestników. Przy okazji na imprezach poznacie wspaniałych ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie klasyków, spędzicie miło czas i zobaczycie rzadko odwiedzane miejsca turystyczne. Wszystko okraszone jest lekką nutką rywalizacji na trasie rajdu turystycznego.